Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)





Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
  Widok do druku

zmiany w jamie ustnej i ogólnie twarzy
Autor Wiadomość
PostWysłany: 02 Mar 2011, 22:36 
Offline

Rejestracja:15 Lip 2010, 21:25
Posty:28
napiszcie czy takze odczuwacie ból zębów,dziąseł....ogolnie bol twarzy...problemy z otwieraniem buzi,jedzeniem(gryzieniem pokarmu)..ciągnięcie skory buzi.Pojawiają sie problemy ze stomatologiem...większość z nich nie chce podejmowac sie leczenia zebow..ze wzgledu na małą otwieralność ust.


Góra
 Profil  
 

Re: zmiany w jamie ustnej i ogólnie twarzy
PostWysłany: 04 Mar 2011, 22:44 
Offline

Rejestracja:13 Maj 2010, 13:28
Posty:31
Witaj!
Zmiany występują, jest problem u stomatologa, ale ja nie spotkałam się z tym aby stomatolog nie leczył mi zębów. Zawsze używam do płukania Listerin, a jak mam problem z zapaleniem dziąseł pomaga mi preparat o nazwie baikadent. Do mycia zębów proponuję pastę lub żel Tołpy CHAMOSALDENT ( naprawdę dobra). Jednak gimnastyka twarzy jest tu bardzo konieczna, częste otwieranie ust, ziewanie( ja używam również szczoteczki do masażu twarzy). Wieczorem i rano po umyciu zębów i twarzy smaruję krem jednocześnie masując okolice ust. Uwierz pomaga, na jak długo tego nie wiem. Podkreślam, że gimnastyka twarzy i ciała jest w naszym przypadku bardzo wskazana.
Jeżeli będziesz miała jakieś jeszcze pytania, to proszę pisz....


Góra
 Profil  
 

Re: zmiany w jamie ustnej i ogólnie twarzy
PostWysłany: 10 Mar 2011, 20:25 
Offline

Rejestracja:15 Lip 2010, 21:25
Posty:28
Dziękuje ;)...jutro sobie to wszystko kupie:)
Ja choruje na twardzine układową siódmy rok...mam problemy z otwieraniem ust,jak ziewam to mnie boli,ogólnie bolą usta jak otwieram je szerzej.Teraz od ponad tygodnia..boli mnie połowa buzi...zęby,dziąsła,buzia w środku(jakby mi coś ściskało)...jak byłam u stomatologa(pomijam juz fakt...ze znalazłam go po długim szukaniu..bo nikt niechciał sie brac za to jak zobaczył jak otwieram buzie)to pani powiedziala mi ze są małe ubytki i wydaje sie jej że to nie z winy zęba taki ból..tylko moze szczękościsk..trzy lata był spokoj i teraz znów....przyjaciółka poleciła miłą panią doktor i pod koniec marca pojde i sie dowiem..miejmy nadzieje ze ból ustanie..płukam jame ustną szałwią,kupiłam sachol a teraz dokupie to co pani mi poleciła :)..sama niewiem co o tym myśleć..choc biorąc pod uwage twardzine układową..to wszystko jest możliwe.Chciałam spytac czy bierze pani jakis lek przeciwbólowy i jaki?..ja wzięlam apap extra..wcześniej brałam ketonal 50mg lub 100mg...
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

Re: zmiany w jamie ustnej i ogólnie twarzy
PostWysłany: 10 Mar 2011, 21:04 
Offline

Rejestracja:13 Maj 2010, 13:28
Posty:31
Są to niestety te właśnie problemy przy tej chorobie. Ja raczej nie używam leków p/bólowych, chyba że paracetamol i on mnie pomaga. Wiem, że gimnastyka ust boli, ale z czasem przestaje jak się wykonuje ją systematycznie. Zgadza się, że z leczeniem zębów jest problem, ale dobrze że znalazł się lekarz, który Ci pomoże. Jest jeszcze żel do stosowania na dziąsła z firmy Herbapol też pomaga o nazwie : MUCOSIT. Polecam także super krem ochronny półtłusty z witaminami A+E : ALANTANDERMOLINE, skuteczny w nadmiernym rogowaceniu skóry.
Tak się też zastanawiam, czy aby ten ból w jamie nie był spowodowany suchością. Radziłabym Ci jeszcze znaleźć lekarza, który zajmuje się leczeniem chorób błon śluzowych. Miałam podobną sytuację z bólem dziąsła, gdzie zęba nie mam od lat. Stomatolog nie pomógł, chirurg chciał brać tkankę do badania, a lekarz od chorób błon śluzowych ( znalazłam go przez internet) pomógł, został mi przypisany płyn do zrobienia w aptece i stosując się wg wskazówek lekarza wyleczyłam ( a bolało nawet tak, że w nocy się budziłam). Stosuję także raz dziennie po śniadaniu Capivit hydrocontrol A+E. Mam nadzieję, że chociaż w najmniejszym stopniu jakoś Ci pomogłam. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

Re: zmiany w jamie ustnej i ogólnie twarzy
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 11:59 
Offline

Rejestracja:27 Kwi 2011, 11:57
Posty:52
Proszę napiszcie jakie mieliście objawy, jak twardzina "zaatakowała" Wam okolice ust i usta???


Góra
 Profil  
 

Re: zmiany w jamie ustnej i ogólnie twarzy
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 12:05 
Offline

Rejestracja:27 Kwi 2011, 11:57
Posty:52
c.d. objawy poprzedzające


Góra
 Profil  
 

Re: zmiany w jamie ustnej i ogólnie twarzy
PostWysłany: 17 Maj 2011, 22:35 
Offline

Rejestracja:15 Lip 2010, 21:25
Posty:28
Objawy?hmmmm powiem szczerze że ja zauważyłam dopiero wtedy jak lekarze zaczeli sie pytać o twarz,usta...wtedy dopiero zobaczyłam że faktycznie zmalały mi usta,czerwień jakby troszke zanikła...potem coraz bardziej,skóra wokół była napięta.Zauważyłam że usta mniej otwieram,że np.lizak "kulka"trudno mieści sie w policzku :)Ogólnie ćwicze teraz buzie...ale "czuje"te ćwiczenia..taki lekki ból...może niedługo minie..kto wie
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

Re: zmiany w jamie ustnej i ogólnie twarzy
PostWysłany: 19 Maj 2011, 07:26 
Offline

Rejestracja:27 Kwi 2011, 11:57
Posty:52
napisz a jak z mową? problemy są? a jak z przyjmowaniem posiłków?


Góra
 Profil  
 

Re: zmiany w jamie ustnej i ogólnie twarzy
PostWysłany: 19 Maj 2011, 10:53 
Offline

Rejestracja:15 Lip 2010, 21:25
Posty:28
z mową narazie wszystko ok :)
a jeśli chodzi o jedzenie to różnie to bywa... teraz codziennie cwicze buzie..więc lepiej ją otwieram,ale był taki moment że niemogłam otworzyć zeby bułke zjeść,banana,jabłko itp...


Góra
 Profil  
 

Re: zmiany w jamie ustnej i ogólnie twarzy
PostWysłany: 02 Maj 2012, 18:51 
Offline

Rejestracja:12 Maj 2010, 12:21
Posty:5
Twardzinę układową stwierdzono u mnie już 7 lat temu. Mam też klasyczne kłopoty z ustami i z tym się jakoś godzę , ale mam inny problem "na twarzy" . O tej porze roku (pierwsze ostre słońce)
pojawia mi się trądzik na czole. Oczywiście skóra mnie swędzi więc drapię i po chwili z krostek robią się nacieki ropne, a trądzik schodzi w dół twarzy. Czy ktoś też ma taki problem? Może jest jakieś skuteczne leczenie. W drugiej połowie roku ten problem znika.


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


  Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
cron
Style by web designer custom
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group optymalizacja pozycjonowanie stron sem phpbb3 styles